Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci przypada każdego roku 2 kwietnia - w rocznicę urodzin H.Ch.Andersena, bajkopisarza wszechczasów, który od samego początku jest jego patronem. Głównym celem tego święta jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci, rozbudzanie pasji czytania od najmłodszych lat.Biblioteka Pedagogiczna w Obornikach włączyła się do obchodów tego święta i zorganizowała zajęcia dla dzieci z Zespołu Przedszkoli w Obornikach. Nasze bibliotekarki Natalia Stuper i Agnieszka Muszak wspólnie z dziećmi celebrowały wspólne czytanie.

KONKURS !

Departament Edukacji i Nauki UMWW informuje o wydłużeniu terminu składania prac  w konkursie "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej" pod hasłem „Polscy medycy w świecie”.

Termin składania prac konkursowych upływa 24 kwietnia 2021r.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi podczas XXV Targów Edukacyjnych, które odbędą się w dniach 7-8 maja 2021r.

Konkurs "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej"

Departament Edukacji i Nauki UMWW zaprasza do udziału w kolejnej już edycji konkursu "Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej" pod hasłem „Polscy medycy w świecie”.

Termin składania prac konkursowych upływa 10 kwietnia 2021r.

Konkurs „Poznajmy tradycje naszego regionu”

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu zapraszają do udziału w konkursie pt. „Poznajmy tradycje naszego regionu” Edycja I - Tradycje wielkanocne. Celem konkursu jest zaciekawienie młodzieży pięknem polskiego zwyczaju, a w szczególności tradycjami wielkanocnymi. Adresatami są uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych działających na terenie województwa wielkopolskiego.

Tagi

Biblioteka bezglutenowa

Biblioteka bezglutenowa to projekt, który powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską, autorką książki „Co je Jan?” (pracownia graficzna Mile Widziane). Jego celem jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce. Nasza praca konkursowa w załączeniu.

Uwaga! Konkurs Wirtualna lekcja

Konkurs adresowany jest do nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych i pedagogicznych województwa wielkopolskiego. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu scenariusza wirtualnej lekcji bibliotecznej dla uczniów szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest samodzielne wykonanie pracy oraz złożenie w terminie do 15 października 2020 roku (decyduje data stempla pocztowego) pracy konkursowej w wersji papierowej z linkiem do prezentacji lekcji w Internecie wraz z Kartą uczestnika. Zachęcamy do udziału!

Plik do pobrania