Bezpieczni w Internecie - Konferencja online

#DziałamyRazem

Termin: 17 marca 2021r.

Godziny: 17:00-18:30

Jak świadomie i przede wszystkim bezpiecznie korzystać z Internetu? Odpowiedź na to pytanie częściowo będzie można znaleźć podczas konferencji online „Bezpieczni w Internecie”, na którą zapraszają organizatorzy – Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Obornikach oraz Regionalnym Centrum Profilaktyki dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.

Termin spotkania nie jest przypadkowy, ponieważ chcemy w ten sposób włączyć się w działania realizowane w ramach projektu „Safer Internet” Polskiego Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzonego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, których głównym partnerem jest Fundacja Orange.

Prelegentami będą:

Emilia Piątkowska i Ewelina Szmydt - realizatorki programu w Regionalnym Centrum Profilaktyki dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie. Prowadzą zajęcia profilaktyczne, których celem jest zmniejszenie czynników ryzyka i wzmacnianie czynników chroniących przed uzależnieniami, poprzez rozwijanie kompetencji psychospołecznych. Poruszane zagadnienia:

1. Uzależnienia behawioralne i problematyka klasyfikacji zjawiska nadmiernego korzystania z komputera i Internetu.
  2. Zachowania ryzykowne w sieci – pułapki rzeczywistości wirtualnej.
  3. Kompetencje istotne dla zrównoważonego rozwoju, jako czynniki chroniące młodych ludzi w cyberprzestrzeni. Jak kształtować bezpieczne zachowania w sieci?

Adam Maruszyński Funkcjonariusz Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

• Temat: Cyberprzestępczość 2.0 - know how

Paweł Witzberg – Funkcjonariusz Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Obornikach

• Temat: Cyberzagrożenia w internetowym świecie dzieci i młodzieży

Forma i zapisy:

Konferencja on-line, za pomocą platformy Zoom.

Zgłoszenia na wydarzenie przyjmujemy za pomocą formularza: Link do formularza. Uczestnicy otrzymają na wskazane adresy e-mail zaproszenia wraz z linkami.

Zasady:

Udział jest bezpłatny.

Do osób zarejestrowanych, uczestniczących w wydarzeniu,  będzie przesłany certyfikat potwierdzający udział.

Kontakt:

PBP Filia Oborniki