ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

11 marca 2013 r. "Cyfrowa szkoła - czyli jaka?"


 

11 marca w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu odbyła się konferencja Cyfrowa szkoła - czyli jaka? Jej organizatorem była Biblioteka wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz czasopismo EduFakty - Uczę Nowocześnie. Konferencja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad 90 nauczycieli bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych i szkolnych, nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych, dyrektorów szkół, nauczycieli różnych przedmiotów z miasta Poznania i województwa wielkopolskiego.

 

Wykłady wygłosił i prezentacje przedstawił Janusz Wierzbicki – trener, konsultant i wykładowca, wieloletni współpracownik Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, realizator projektów edukacyjnych dla szkół, bibliotek i instytucji związanych z edukacją.
Uczestnicy konferencji dowiedzieli się jak budować cyfrową szkołę we własnej placówce, czym się kierować wybierając: sprzęt (tablice multimedialne, projektory lub laptopy), oprogramowanie (edukacyjne i wspomagające pracę placówki) lub usługi (np. rozwiązania działające w chmurze). Wykład został zilustrowany licznymi przykładami wykorzystania sprzętu dostarczonego przez sponsorów. Druga część poświęcona była przygotowaniu artykułu lub komunikatu na potrzeby Internetu lub czasopisma. Przedstawione zostały zasady tworzenia ciekawego, treściwego, przykuwającego uwagę internauty artykułu. Uczestnicy poznali rodzaje informacji, różnice między nimi oraz przykłady źle zredagowanych informacji i sposobu zmiany ich w taki sposób, by stały się ciekawe dla odbiorcy. W trzeciej części konferencji zatytułowanej Za i przed kamerą – jak filmować, zadawać pytania i występować? zostały omówione aspekty pracy z kamerą (przygotowanie nagrania reportażu lub wywiadu, zasady operowania obrazem, jakość dźwięku). Konferencja zakończyła się losowaniem upominków - trzech rocznych prenumerat czasopisma EduFakty - Uczę Nowocześnie.


cyt za: http://pbp.poznan.pl