Zakończenie projektu „Supermoce Pinka”

1 czerwca 2026 roku odbyły się ostatnie zajęcia realizowane w ramach projektu „Supermoce Pinka”. Spotkanie było poświęcone tematowi pomagania innym oraz satysfakcji płynącej z bezinteresownej pomocy. Dzieci rozmawiały o sytuacjach, w których mogą wspierać swoich bliskich, kolegów i koleżanki, a także osoby potrzebujące pomocy w codziennym życiu.

Projekt Supermoce Pinka. Wytrwałość kluczem do sukcesu.

28 kwietnia 2026 roku odbyły się kolejne zajęcia w ramach realizowanego projektu Supermoce Pinka. Tym razem dzieci wysłuchały opowiadania „ Każdy ma czasem słabszy dzień”, w którym nasz bohater Pink doświadczał trudnych chwil. Historia Pinka pozwoliła dzieciom zrozumieć, że każdy z nas miewa trudniejsze chwile i gorsze dni. Przedszkolaki dzieliły się swoimi doświadczeniami, próbowaliśmy znaleźć sposoby radzenia sobie z emocjami i niepowodzeniami.

Odkrywanie siebie i innych – zajęcia z projektu „Mądre bajki z całego świata”

02 lutego 2026 r.w Szkole Podstawowej w Parkowie, w ramach projektu „Mądre bajki z całego świata” odbyły się zajęcia oparte na bajce „Jak mały kanczyl odkrył, kim naprawdę jest”. Historia małego bohatera z Filipin stała się punktem wyjścia do rozmów o akceptacji siebie, szacunku do innych oraz odkrywaniu własnych dobrych stron.

Projekt Supermoce Pinka z Zaczarownym Przedszkolem

Projekt „Supermoce Pinka” to inicjatywa z zakresu edukacji czytelniczo-społecznej, która w przyjazny i angażujący sposób wspiera dzieci w poznawaniu świata emocji i uczuć. Punktem wyjścia są wspólne lektury oraz rozmowy inspirowane bohaterem Pinkiem, dzięki którym uczestnicy uczą się rozpoznawać, nazywać i akceptować różne stany emocjonalne. Projekt rozwija empatię, samoświadomość i umiejętności społeczne, wzmacniając jednocześnie motywację do czytania i rozmowy o ważnych sprawach.

Projekt Mądre bajki z całego świata - 16 grudnia 2025 r.

Dzisiejsze zajęcia z cyklu „Mądre bajki z całego świata realizowane we współpracy ze Szkołą Podstawową w Parkowie poświęcone były tematyce życzliwości i wzajemnego wsparcia. Punktem wyjścia była bajka „Jak Piotruś pierwszą kostkę domina odnalazł”, która posłużyła jako metafora małych gestów mających wielką moc – jedna kostka domina może uruchomić cały łańcuch dobra. Szczególną uwagę poświęciliśmy efektowi domina – temu, jak jeden drobny gest może zapoczątkować serię pozytywnych zdarzeń.

Laureaci konkursu „Literaccy patroni ulic powiatu obornickiego” - wręczenie nagród 10 grudnia 2025 r.

24 listopada 2025 r. w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu, Filii w Obornikach, odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu pt. „Literaccy patroni ulic powiatu obornickiego”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4–8 szkół podstawowych z terenu powiatu. Zadaniem uczestników było wybranie literackiego patrona jednej z lokalnych ulic oraz przygotowanie o nim pracy w formie lapbooka. Do organizatorów wpłynęło aż 94 prac z 13 szkół, co świadczy o dużym zainteresowaniu uczniów tematyką konkursu oraz kreatywnym podejściu do zaprezentowania wybranych patronów.

Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Dnia Pluszowego Misia naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Zespołu Przedszkoli w Obornikach. Dzieci wysłuchały bajki „Złotowłosa i trzy misie” przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai, który wzbudził ich ogromne zainteresowanie dzięki pięknym ilustracjom i niezwykłej formie opowieści. Podczas wizyty przedszkolaki miały także okazję poznać zawód bibliotekarza – dowiedziały się na czym polega jego praca. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną wyklejając plasteliną obrazek misia. Spotkanie z dziećmi było bardzo kreatywne i przebiegało w miłej atmosferze.

Mądre bajki z całego świata

24 listopada 2025 r. odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Mądre bajki z całego świata” poświęcone były opowieści o dwóch bohaterkach – Maisie i Naimie, które zamieniły się życiem na jeden dzień. Dzięki zamianie dziewczynki odkryły, że choć życie innych może wydawać się ciekawsze lub łatwiejsze, każdy z nas ma swoje wyjątkowe talenty, obowiązki, radości, których często nie dostrzegamy. Zrozumiały, jak ważne jest docenianie własnego życia, rodziny, przyjaciół i tego, co mamy na co dzień.