Dobrostan w bibliotece – jak zadbać o siebie wśród czytelników i książek?

4 marca 2026 r. w siedzibie biblioteki odbyło się kolejne spotkanie Sieci nauczycielek bibliotekarek powiatu obornickiego. Tym razem uczestniczki miały okazję wziąć udział w warsztatach pt. „Dobrostan w bibliotece. Jak zadbać o siebie wśród czytelników i książek”. Zajęcia poprowadził Pan Sebastian Pawlicki, pracownik Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu.

Spotkanie sieci nauczycielek bibliotekarek

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia nauczycielek bibliotekarek.

Tytuł spotkania: "Dobrostan w bibliotece. Jak zadbać o siebie wśród czytelników i książek". Spotkanie poprowadzi Sebastian Pawlicki.

Spotkanie odbędzie się 4 marca 2026 r. (środa) o godz. 9.00 w siedzibie Biblioteki (Oborniki, ul. Mickiewicza 4 ).

Sprawozdanie z konferencji metodycznej dla nauczycielek bibliotekarek

3 grudnia 2025 r.,odbyła się konferencja metodyczna skierowana do nauczycielek bibliotekarek z powiatu obornickiego. Spotkanie rozpoczęła Natalia Stuper, która przedstawiła prezentację najnowszych publikacji i materiałów przeznaczonych dla bibliotekarzy szkolnych. Omówiono nowe tytuły dostępne w zbiorach Biblioteki Pedagogicznej, zwracając uwagę na ich przydatność w pracy dydaktycznej oraz w rozwijaniu kompetencji czytelniczych uczniów.

Poetycki Listopad 2025

Serdecznie zapraszamy 5 listopada 2025 r. o godz. 9.00 na spotkanie sieci nauczycielek bibliotekarek. Gościem spotkania będzie ceniona lokalna poetka Pani Maria Kogut, która zaprezentuje swoje wiersze.

Maria Kogut – poetka mieszkająca w Ludomkach, niewielkiej wsi położonej w gminie Ryczywół, w powiecie obornickim. Matka dwojga wspaniałych dzieci, żona znanego z talentu rzeźbiarskiego Mieczysława Koguta. Przez blisko czterdzieści lat była nauczycielką, którą pokochały kolejne pokolenia uczniów.

Warsztaty "Muzeum odwiedza Was"

Fundacja Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie realizuje wyjątkowe przedsięwzięcie pod nazwą „Muzeum odwiedza Was”. Jego ideą jest twórcze połączenie sztuki, historii, geografii i literatury w jedną inspirującą całość. Projekt rozwija ciekawość świata i wyobraźnię uczestników, bazując na dziedzictwie jednego z najbardziej znanych polskich podróżników i pisarzy – Arkadego Fiedlera.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miło nam poinformować, że Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach otrzymała dofinansowanie w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025, w zakresie Kierunku interwencji 3.2, realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Uzyskane środki zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych. Dzięki wsparciu możliwa będzie również realizacja działań promujących czytelnictwo.

Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy

Biblioteka Pedagogiczna w Obornikach serdecznie zaprasza nauczycieli bibliotekarzy na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia.

Spotkanie odbędzie się 6 listopada 2024 r. o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 4 im. Unicef ul. Obrzycka 88 w Obornikach.

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 5 listopada 2024 r. na adres e-mail: biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl lub telefonicznie: 577001338.