ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

XVII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2020 ONLINE


 • #bibliotekawewspomnieniach 🎉🎂💐

 • #pbpoborniki

  Drodzy Czytelnicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach,

  od wielu tygodni jesteśmy pozbawieni możliwości spotykania się z Wami. Wciąż jednak działamy. W maju włączamy się w 17. edycję ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek organizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Tym razem wszystko odbędzie się on-line. W dniach 8-15 maja piszcie do nas na Facebooku, opatrując swoje posty #pbpoborniki. Jeśli chcecie się z nami podzielić swoimi wspomnieniami związanymi z naszą biblioteką, doskwierającym Wam brakiem możliwości odwiedzin biblioteki albo złożyć nam życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, zapraszamy do kontaktu drogą mailową (biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl) lub na profilu facebookowym.

  Zespół PBP Oborniki

   


 • TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2020 - Smak słów i słowa o smakach

  Zasmakuj w bibliotece, bo książką warto się delektować, smakujmy słowa, ciągle i wciąż od nowa. Te słowa Mariusza Nakielnego, starszego kustosza Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni stały się myślą przewodnią tegorocznej realizacji ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek połączonego ze świętem Dnia Bibliotekarza.

  Jak co roku do tej inicjatywy przyłącza się Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach. Tym razem proponujemy Państwu udział w konkursie „Smak słów i słowa o smakach”. Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch kategoriach.

  1. Najmłodszych, czyli dzieci do lat 10, zapraszamy do zilustrowania szczególnej dla nich książki. Takiej, którą muszą smakować każdego wieczora, bo inaczej sen nie przyjdzie lub do której wielokrotnie wracają każdego dnia.
  2. Tych trochę starszych oraz tych zdecydowanie dojrzalszych prosimy o stworzenie za pomocą dowolnego narzędzia internetowego (np. Canvy) lub zwykłego aparatu fotograficznego projektu graficznego oddającego literackie opisy kulinariów lub Państwa sensualne skojarzenia wywołane dowolną książką. Być to może np. Wojskiego „Bigosu smak przedziwny, kolor i woń” lub Tetmajera kręcenie się „wstęgą naokoło księżyca”.

  Prace prosimy przesyłać do 11 maja br. pod adres e-mail: biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl

  Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.