ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

XV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK


W pierwszej części spotkania bibliotekarz z naszej filii - Pani Agnieszka Muszak przedstawiła ofertę seminariów w PBP w Poznaniu, poinformowała o bieżących konkursach i akcjach czytelniczych. Następnie bibliotekarki zapoznały się z ofertą książek dostępnych online oraz w aplikacjach mobilnych.
W drugiej części z okazji Dnia Bibliotekarza nasze koleżanki miały możliwość wylosowania nagród w postaci Obornickich Zeszytów Historyczno-Kulturalnych przekazanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Oborniki, oraz książek ufundowanych przez Książnicę Polską, ul. Piłsudskiego 19 i Księgarnię Libros z ul. Zamkowej 6 w Obornikach. Naszym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!
Grono miało także możliwość obejrzeć dwa filmy zrealizowane przez Panią Agnieszkę Opalińską ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Pierwszy pt. "Życzliwość" wykonany w ramach projektu " Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości" (zajął drugie miejsce w Polsce!) https://www.youtube.com/watch?v=Mqi5_6LHjbE oraz drugi film, który otrzymał wyróżnienie w konkursie czytelniczym "Książkomania" organizowanym przez ODN w Poznaniu https://www.youtube.com/watch?v=b4TbFc4SrvQ
Naszej koleżance serdecznie gratulujemy sukcesów!

Spotkanie upłynęło w miłej, sympatycznej atmosferze, pełnej planów na kolejne miesiące.

Tekst A. Muszak; Zdjęcia A. Wentowska