ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Wystawa prac Elżbiety Piechowiak pt. „Moje życie po życiu”


„Moje życie po życiu” - taki tytuł nosi prezentowana w naszej bibliotece wystawa prac Pani Elżbiety Piechowiak, na którą serdecznie zapraszamy.

Autorka wykorzystuje różne techniki malarskie – akryl, akwarele, farby olejne, collage, a także ołówek, węgiel, tusz czy cienkopis. Niekiedy stosuje zupełnie nieartystyczne materiały, np. smar do konserwacji podwozi samochodowych.

Plonem zajęć warsztatowych są obrazy „malowane sercem”, czyli vedic art. Proces tworzenia w tym przypadku poprzedzony jest wprowadzeniem artysty w „specjalny” stan ducha medytacją, sentencją, niekiedy tańcem. Powstawaniu prac towarzyszy rozbrzmiewająca w tle muzyka wedyjska.

 

Pani Elżbieta od dziecka związana jest z Obornikami, pracowała w Miłowodach. Zawsze interesowała się sztuką – muzyką, architekturą, rzeżbą, malarstwem, ale nie sądziła, że sama zacznie tworzyć. Odwagi dodało jej przezwyciężenie choroby nowotworowej i namowy przyjaciółek. Pod ich wpływem ukończyła kurs plastyczny w fundacji „Serdecznik” w Poznaniu, a następnie uczestniczyła w zajęciach plastycznych w Obornickim Ośrodku Kultury. Techniki decupage'u uczyła się w ramach spotkań Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Obornikach.

Swoje prace wystawiała m.in. w fundacji „Serdecznik” i w Muzeum w Rogoźnie, postanowiła również pokazać je naszym czytelnikom. Obrazy można oglądać do 15 października 2015 roku.

2015.09.01/tekst. E.K./