ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

WYJAZD EDUKACYJNY ZESPOŁU BIBLIOTEKARZY – 2.11.2016


2 listopada 2016 r. zespół samokształceniowy nauczycieli bibliotekarzy miasta i gminy Oborniki wybrał się do Poznania i Rogalina.

Pierwszym celem wyjazdu edukacyjnego było Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza mieszczące się przy Starym Rynku 84. Instytucja ta, stworzona przez Ignacego Mosia, przeszła ostatnio gruntowną modernizację, dzięki której stała się nowoczesnym obiektem wystawienniczym. Zmieniły się pomieszczenia, sprzęt i oświetlenie, a przede wszystkim zainstalowano stanowiska multimedialne, które są atrakcją dla dzieci i młodzieży, uzupełniają ekspozycję i ułatwiają zwiedzanie. Nadal cieszą oko piękne meble, obrazy, a nade wszystko różnojęzyczne wydania dzieł pisarza. Wizytą w muzeum podsumowaliśmy działania podjęte w Roku Henryka Sienkiewicza, chcieliśmy także zachęcić nauczycieli do odwiedzin placówki wraz z uczniami.
Kolejnym celem naszej podróży był Pałac w Rogalinie, który również przeszedł renowację i zachwyca wystrojem wnętrz. Mieliśmy możliwość obejrzeć komnaty pałacowe, poznać historię i twórców siedziby w Rogalinie, zapoznać się z działalnością kulturalną i państwową rodu Raczyńskich, a także zwiedzić należące do zespołu parkowo-pałacowego powozownię i gabinet londyński. Możemy jedynie żałować, że z powodu niesprzyjającej pogody nie dotarliśmy do rogalińskich dębów i nie obejrzeliśmy parku.
Miejsca te znajdują się w niewielkiej odległości od Obornik i mogą stanowić cel jednodniowych wycieczek szkolnych, są pięknie zachowanymi pamiątkami dziedzictwa naszego regionu.