ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny w Rożnowie


28 kwietnia, po raz siódmy odbył się w Rożnowie Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Adresowany był do uczniów szkół podstawowych, którzy reprezentowali dwanaście placówek i gimnazjalistów, którzy przyjechali z dziewięciu miejscowości powiatu obornickiego.

Honorowy patronat objęła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach. Pierwsze miejsce w kategorii szkoły podstawowej zdobyła Pola Kucharska ze Szkoły Podstawowej w Gościejewie. Drugi był Mikołaj Stachowiak z Objezierza, a trzecia Laura Chrzanowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach.

Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Edyta Matuszewska z Gimnazjum nr 3 w Obornikach, drugie miejsce zajęła Martyna Kopaniarz z Rożnowa, a trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Ziółkowska z Gimnazjum nr 1 w Obornikach. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Krystyna Eichler, Magdalena Krzyżaniak i Agnieszka Muszak.

Nagrody dla zwycięzców w dwóch kategoriach ufundował Ludowy Bank Spółdzielczy w Obornikach, dzięki przychylności Zarządu i Pani Prezes Barbary Maćkowiak, a Urząd Miejski w Obornikach podarował drobne upominki dla każdego uczestnika.

Konkurs nie mógłby się odbyć bez życzliwości Pani Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rożnowie, Doroty Stypuły oraz finansowemu wsparciu Państwa Renaty i Sławomira Heilińskich oraz Pana Dariusza Flajszera.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom za okazaną pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego konkursu.

Źródło: oborniki.pl