ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Uroczysta Rada Pedagogiczna Pracowników PBP z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Obornikach 14.10.2015


Pracownicy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu i jej dziesięciu filii spędzili Dzień Edukacji Narodowej w Obornikach. Powodem była Rada Pedagogiczna, która co roku odbywa się w tym właśnie terminie.

Postanowiliśmy wykorzystać to spotkanie by pokazać urodę naszego miasta i promować lokalne inicjatywy. Dzień rozpoczęliśmy od powitania gości w naszej siedzibie przy ulicy Mickiewicza 4. Następnie przeszliśmy do Publicznej Biblioteki M. i G. im. Antoniego Małeckiego, gdzie przyjęła nas i oprowadziła po instytucji Pani Dyrektor Krystyna Eichler. Pięknie odnowiony budynek i bogata oferta działań edukacyjnych i kulturalnych powodują, że warto się nią pochwalić. Odbyliśmy spacer położonymi nad Wełną Łazienkami obornickimi, których dzieje opowiedział nam Pan Krzysztof Nowacki – pasjonat lokalnej historii pełniący funkcję kierownika Wydziału Promocji, Informatyzacji i Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego. Zatrzymaliśmy się przy młynie Dahlmanna, gdzie usłyszeliśmy o tragicznych losach właścicieli, a następnie leśną ścieżką dotarliśmy do sali konferencyjnej w Centrum Rekreacji Oborniki. Tu przywitał nas gospodarz obiektu – Prezes Zarządu PWiK Pan Tomasz Augustyn, który przedstawił jego historię i proces modernizacji, co znakomicie ilustrował promujący kompleks film. Z kolei głos zabrali włodarze miasta - Burmistrz Pan Piotr Woszczyk i kierownik Referatu Promocji Urzędu Miejskiego Pan Krzysztof Sroka. Omówili oni działania urzędu mające uatrakcyjnić ofertę turystyczną miasta i okolic. Nową inicjatywę – pierwszy w Polsce Las Modelowy - prezentował i zachwalał przedstawiciel Nadleśnictwa Oborniki Pan Jarosław Bator. Pracownicy PBP zostali też obdarowani upominkami od PWiK oraz Urzędu Miasta.

Drugą część spotkania stanowiła Rada Pedagogiczna połączona z promocją czasopisma wydawanego przez Wydział Studiów Edukacyjnych UAM „Kultura – Społeczeństwo – Edukacja”.

Na zakończenie wizyty obejrzeliśmy eksponaty zgromadzone w Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu.

Wszystkim, którzy wsparli nas przy organizacji konferencji - UMiG w Obornikach, PWiK i pracownikom Centrum Rekreacji Oborniki, obornickim firmom „Pod Rogalem” i PPH A. Maćkowiak, Firmie Cateringowej „Marcus” Marka Nogaja, Muzeum Młynarstwa w Jaraczu i Publicznej Bibliotece Miasta i Gminy im. A. Małeckiego – składamy serdeczne podziękowania.

 

/10.2015/ tekst. E.K. ; fot. K.F. PBP Grodzisk