ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Uroczysta gala Wyzwań Czytelniczych oraz „Na spotkanie kultur” w Obornickim Ośrodku Kultury

Z inicjatywy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Filii w Obornikach w porozumieniu z Obornickim Ośrodkiem Kultury podsumowanie projektu nastąpiło 9 stycznia 2019 roku. Na początku spotkania uczestnikom projektu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz skromne upominki, które ufundowały: Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek, działy promocji Urzędu Miasta i Gminy oraz Starostwa Powiatowego w Obornikach, Agencja Reklamowo-handlowa ADVERT.
W dalszej części dzięki Obornickiemu Ośrodkowi Kultury odbyło się „Na Spotkanie Kultur – junior”. Gościem wydarzenia był pisarz i podróżnik Pan Łukasz Wierzbicki. Opowiedział on m.in. jak został pisarzem i o czym napisał swoje pierwsze książki. Następnie przedstawił swoją najnowszą książkę „Ocean to pikuś”, opisującą przygody Aleksandra Doby, który w 2010 roku jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent.
Dzięki temu fantastycznemu spotkaniu uczniowie wynieśli ze spotkania przesłanie, aby nigdy nie rezygnować z marzeń. Mieli też możliwość zakupu książek autora oraz zdobycia pamiątkowego wpisu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w organizacji wydarzenia!

Tekst: A.Muszak