ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Spotkanie zespołu samokształceniowego nauczycieli bibliotekarzy - 2.11.2011


Sprawozdanie ze spotkania zespołu samokształceniowego nauczycieli bibliotekarzy w dniu 2 listopada 2011

 

Podczas kolejnego spotkania, które odbyło się w naszej instytucji, Panie mogły zobaczyć bibliotekę pierwszy raz po remoncie. Spotkałyśmy się z miłymi opiniami dotyczącymi kolorystki wnętrz, nowoczesnego oświetlenia i przytulności pomieszczeń.

Następnie zajęcia dotyczące „Bezpiecznego Internetu” poprowadziła nasza koleżanka Anna Gruszczyńska – kierownik PBP filii w Środzie Wlkp. Opowiedziała, jak prowadzi zajęcia z tej tematyki z uczniami szkół podstawowych w Środzie Wielkopolskiej. Zaprezentowała ulotki, które przygotowuje dla uczniów i ich rodziców na temat zagrożeń internetowych i etykietę internetową.

Kolejnym punktem spotkania było przedstawienie przez kierownik Beatę Łukasiewicz-Lorent oferty kursów dla bibliotekarzy w nowym roku szkolnym.

Agnieszka Muszak omówiła książki z dziedziny bibliotekarstwa, które zakupiono w naszej placówce. Poinformowała także o zbiórce misiów i maskotek w związku z akcją: „Światowy Dzień Pluszowego Misia”, którą zapoczątkowała w bibliotece.

Na zakończenie Pani Beata Busz z Gimnazjum im. UNICEF zaprosiła zebranych na wieczór poetycki poświęcony Wisławie Szymborskiej, który organizuje jej szkoła.