ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Spotkanie zespołu samokształceniowego nauczycieli bibliotekarzy - 2.04.2014


Kolejny w roku szkolnym zespół samokształceniowy miał wyjątkowy charakter i piękną oprawę. Bibliotekarze miasta i gminy Oborniki gościli w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu. Tematem spotkania były staropolskie obyczaje związane ze świętami Wielkiej Nocy połączone z pokazami umiejętności uczniów i przykładami dekoracji stołów.

Z wielką życzliwością zostaliśmy przyjęci przez Dyrekcję – Pana Romana Ostrowskiego i Panią Edytę Mikołajczak, którzy przedstawili informacje o pielęgnowanej od lat tradycji i obecnej sytuacji szkoły, nowych kierunkach kształcenia, a także działalności promocyjnej.

Część szkoleniową przeprowadziła Koleżanka Elżbieta Dembińska – polonistka i bibliotekarka w tutejszej placówce. Na początku omówiła prezentację multimedialną przygotowaną przez uczennicę klasy trzeciej technikum hotelarstwa na temat obrzędów ludowych związanych z Wielkim Tygodniem, a zakończoną życzeniami świątecznymi od społeczności szkolnej. Następnie uczennice klasy drugiej technikum żywienia wystąpiły z pokazem składania serwetek na uroczyste przyjęcia, który wzbudził ogromne zainteresowanie i chęć dorównania młodym mistrzyniom. Z uznaniem przyglądaliśmy się również sposobowi wyrabiania lizaków z karmelu w kształcie motyli, kwiatków, serduszek. Wszyscy uczestnicy zespołu zostali obdarowani wyrobami młodzieży – świątecznymi mazurkami i lizakami i poczęstowani okolicznościowymi wypiekami – wielkanocną babą i ciastkami.

Za serdeczne przyjęcie dziękujemy Dyrekcji, Organizatorce i Uczennicom, które przygotowały prezentację i poczęstunek.

 

/3.04.2014/ aut. E.Klimasek ; fot. A.Muszak