ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Spotkanie zespołu samokształceniowego nauczycieli bibliotekarzy – 7.11.2018

Zespół samokształceniowy nauczycieli bibliotekarzy miasta i gminy Oborniki, realizuje szeroką ofertę działań mających na celu rozwój i wspomaganie nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych. 7 listopada 2018 roku miałyśmy okazję zobaczyć Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Suchy Las. Instytucja ta w tym roku obchodzi Jubileusz 70-lecia swojego powstania, a prezentacja jej działalności od początków powstania, najpierw Biblioteki, a następnie po przekształceniach Centrum Kultury i Biblioteki były tematem tego ciekawego wyjazdu.

Obejrzałyśmy wszystkie pomieszczenia w nowoczesnym i funkcjonalnym budynku, jednocześnie poznając ofertę instytucji, która jak podkreślała Kierownik Biblioteki jest integralną całością. Wiele ciekawych rozwiązań mogłyśmy zobaczyć w samej Bibliotece, porozmawiać przy kawie i wspaniałych rogalach o pracy Biblioteki, ale również o tym co nas bibliotekarzy szczególnie interesuje, o ciekawych książkach, autorach, a także podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi czytelnictwa.

Należy podkreślić, że takie spotkania mają dla nas bibliotekarzy szczególne znaczenie, poszerzają naszą wiedzę, budują wzajemne relacje i stają się inspiracją do podejmowanych działań.

Pani Kierownik Biblioteki oraz wszystkim bibliotekarkom i pracownikom dziękujemy za serdeczne przyjęcie i życzymy kolejnych wspaniałych lat pracy.