ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

PROJEKTY


 • Zawody, czyli kim możesz zostać – czytamy przedszkolakom

  Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Obornikach otrzymała w ramach wspólnych działań na rzecz upowszechniania książek o tematyce zawodowej wśród najmłodszych czytelników książki Agnieszki Nożyńskiej pt. „Zawody, czyli kim możesz zostać”. Za naszym pośrednictwem trafią one do wszystkich Przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych w Mieście i Gminie Oborniki oraz pozostałych gmin Powiatu Obornickigo.

   


  WIĘCEJ INFORMACJI>>>

 • NASZA MAŁA BIBLIOTEKA

  Nasza Mała Biblioteka - jest to autorski projekt edukacyjny Wydawnictwa EZOP przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 5-8 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także z rodzicami. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika.
 • Projekt "Papier"

  27 września 2018 r w ramach projektu "Papier" pracownik naszej placówki Agnieszka Muszak przeprowadziła zajęcia w "Zaczarowanym Przedszkolu" w Obornikach grupa "Sowy". Dzieci obejrzały film "Jak powstaje papier", a następnie uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Na załączonych zdjęciach prezenujemy etapy prowadzonych zajęć z robienia papieru czerpanego oraz efekty pracy.

  Zobacz galerię...

 • 100 lat NIEPODLEGŁOŚCI

 • Wyzwanie Czytelnicze

  W 2018 roku chętni uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza i Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF uczestniczyli w programie czytelniczym promującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży „Wyzwanie czytelnicze 2018”.

  Akcja odbywała się przez cały rok kalendarzowy i polegała na przeczytaniu książek wg wskazanego na karcie wyzwań klucza. Każdy uczestnik musiał przeczytać w ciągu roku minimum 12 pozycji spoza kanonu lektur polecanych m.in. przez swoich kolegów, rodziców, bibliotekarzy.

  Z inicjatywy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Filii w Obornikach w porozumieniu z Obornickim Ośrodkiem Kultury podsumowaniem projektu będzie wydarzenie:

  9 stycznia 2019 r. o godz. 11.00


  "Na spotkanie kultur – Junior" w Obornickim Ośrodku Kultury


  Spotkanie z autorem książki o Aleksandrze Dobie
  „Ocean to pikuś” Łukaszem Wierzbickim.

  Specjalnymi gośćmi spotkania będą uczniowie biorący udział w programie wraz
  z Bibliotekarkami – opiekunkami akcji w szkołach.

 • Uroczysta gala Wyzwań Czytelniczych oraz „Na spotkanie kultur” w Obornickim Ośrodku Kultury

  W ubiegłym roku biblioteki szkolne Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza i Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF prowadziły program Wyzwanie Czytelnicze. Akcję podjęto w marcu i trwała ona do grudnia, a polegała na przeczytaniu 12 książek spoza kanonu lektur i wypełnianiu specjalnej karty Wyzwań. Uczniowie wybierali pozycje polecane przez bibliotekarki, nauczycieli, rodziców i rówieśników.

  czytaj dalej...