ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

PROGRAM CZYTELNICZY Z KLUBEM SENIOR+


Program: Rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz prowadzenie róznorodnych form "okołoczytelniczych w Klubie Senior+.

 • Program czytelniczy w KS+ 22 marca 2019 r.

  ŚWIĘTO WIOSNY
  22 marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach wspólnego programu Biblioteki i Klubu Senior+. Tym razem zaproszenie przyjęli uczniowie klasy O D ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach pod opieką wychowawczyni Pani Beaty Muczke-Balcerowiak. Dzieci przygotowały fantastyczne wiosenne przedstawienie, które z entuzjazmem oklaskiwali członkowie Klubu. Każdy senior otrzymał od najmłodszych kwiatka-lizaka. Z drugiej strony dzieci dostały własnoręcznie wykonane przez członków Klubu zakładki do książek. Imprezę uświetniła Pani Joanna Stachowiak, która w przebraniu zaśpiewała piosenkę o zającu i obdarowała uczniów czekoladowymi jajeczkami.
  Na koniec ugoszczono dzieci słodyczami i sokami.
  Serdecznie dziękuję za miłe przyjęcie opiekunowi i członkom Klubu, natomiast dzieciom i ich wychowawczyni składam gorące wyrazy uznania za wyśmienite przedstawienie.
  Agnieszka Muszak

  Zobacz galerię...

 • Poetycko-muzyczny Dzień Kobiet w klubie SENIOR+

  8 marca 2019 r. w obornickim Klubie Senior+ odbyło się spotkanie z okazji Święta Kobiet. Dzięki inicjatywie naszej placówki uroczystość uświetniła obecność członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec - Pani Jolanty Staniszewskiej i Czesława Karolczaka. Pani Jolanta wyśmienicie recytowała swoje wiersze o miłości, życiu codziennym, były też żartobliwe opowiastki. Poezja przeplatana była piosenkami w wykonaniu obu artystów. Panu Czesławowi udało się nawet zaprosić zgromadzonych do tańca.
  Serdecznie dziękujemy opiekunce Klubu za współpracę.
  Podziękowania składamy także Pani Jolancie i Panu Czesławowi za fantastyczną oprawę uroczystości.

  Zobacz zdjęcia...

 • Program czytelniczy w KS+ 7 grudnia 2018 r.

  W piątek 7 grudnia 2018 r. w Klubie "Senior+" odbyły się międzypokoleniowe warsztaty pieczenia pierników. Zorganizowano je we współudziale Opiekuna Klubu oraz Pani Agnieszki Muszak z Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach, która wyszła z inicjatywą zaangażowania do wspólnej pracy dwóch różnych pokoleń. Właśnie dlatego oprócz członków Klubu, w warsztatach wzięły udział także dzieci z zerówkowej grupy "Sowy" z Zaczarowanego Przedszkola. Zgodnie z kolejnymi etapami powstawania pierników najpierw trzeba było je wykroić z ciasta i upiec, czym w większości zajęły się nasze seniorki przy pomocy kilku chętnych dzieci. Natomiast pozostałe dzieci zajęły się głównie dekorowaniem pierników, z czego wyraźnie miały największą frajdę. Oczywiście obowiązkowa była także degustacja, bo przecież trzeba było sprawdzić czy wypiek się udał ;)

  więcej...

  wszystkie zdjęcia...

 • Program czytelniczy w KS+ 27 listopada 2018 r.

  27 listopada 2018 r. w klubie Senior+ goszczono grupę uczniów SP nr 3 w ramach projektu "Młodzi w akcji - poczytajmy lokalnie".
  Serdecznie dziękuję Pani Annie Wentowskiej i młodzieży za uczestniczenie w tym wyjątkowym spotkaniu, które miało przede wszystkim na celu nawiązanie więzi międzypokoleniowych. A już w przyszłym tygodniu pokłosie spotkania czyli wystawa wspólnie przygotowanych prac plastycznych, na którą już serdecznie zapraszam.
  Koordynator Agnieszka Muszak

  więcej zdjęć...

 • Program czytelniczy w KS+ 16 listopada 2018 r.

  W piątek 16 listopada 2018r. w ramach programu czytelniczego z Biblioteką Pedagogiczną w Obornikach do członków Klubu "Senior+" kolejny raz zawitała Pani Agnieszka Muszak. Tym razem głównym tematem spotkania były Wolne Lektury. Obecni na spotkaniu seniorzy dowiedzieli się o możliwości korzystania z darmowych audiobooków, służących do odsłuchu różnych wierszy czy książek. Tego samego dnia Pani Agnieszka zabrała też wszystkich w wirtualną wycieczkę m.in. do Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowego w Krakowie czy Muzeum Lotnictwa Polskiego, gdzie na ekranie komputera można było podziwiać ich wnętrza oraz zebrane eksponaty. Nie wychodząc z Klubu seniorzy odbyli też wirtualny spacer po urokliwych uliczkach Krakowa i po Bramie Poznania, co wprawiło wszystkich w zachwyt nad nowoczesnymi metodami zwiedzania, a niektórym osobom pozwoliło przypomnieć sobie widok odwiedzonych w przeszłości miejsc.

 • Program czytelniczy w KS+ 4 października 2018 r.

  4 października 2018 r. Pani Agnieszka Muszak po raz kolejny odwiedziła klub Senior+ w Obornikach. Dla uczestników zajęć przgotowała spotkanie z Teatrzykiem Kamishibai. W trakcie spotkania opowiedziała rodowód powstania i historię tej formy teatralnej a następnie zaprosiła do wysłuchania i obejrzenia "przedstawienia".

 • Program czytelniczy w KS+ 16 października 2018 r.

  WSPOMNIENIA Z DAWNEJ SZKOŁY
  16 października, by wspominać czasy szkolne, odwiedzili Bibliotekę członkowie Klubu Senior+. Aby poczuć klimat szkoły sprzed lat kierownik  placówki Beata Łukasiewicz-Lorent zaprezentowała zbiory pamiątek oświatowych.
  Spotkanie odbyło się w atmosferze wspomnień szkolnych lat i upłynęło w bardzo serdeczniej atmosferze.

  Dziękujemy miłym gościom za wizytę.

  więcej zdjęć...

 • Program czytelniczy w KS+ 11 września 2018 r.

  Po tygodniowej przerwie w pracy Klubu „Senior+”, członkowie Klubu zebrali się ponownie we wtorek 11 września 2018 r. Na spotkanie z seniorami tym razem przybyła Pani Agnieszka Muszak, reprezentująca Bibliotekę Pedagogiczną Filia w Obornikach

  więcej...

 • Program czytelniczy w KS+ 27 września 2018 r.

  W czwartek 27 września 2018 r. do Klubu "Senior+" drugi raz zawitała Pani Agnieszka Muszak z Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach. Z pewnością dla większości seniorów tym razem zaprezentowała coś zupełnie nowego. Mianowicie pokazała zebranym tajemniczą skrzyneczkę, z której po kilku słowach wstępu wyczarowała teatrzyk Kamishibai. Tytuł krótkiej opowieści ilustrowanej pięknymi obrazkami brzmiał "Trzeba będzie".

  więcej...

  zobacz zdjęcia...