ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Ortograficzne potyczki w Rożnowie


Pierwsze miejsce w kategorii szkoły podstawowej zdobył Mikołaj Stachowiak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Objezierzu. Druga była Wiktoria Boniak z Chrustowa, a trzecia Zofia Szeląg z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rożnowie. Wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Hanna Mazurek  z Gimnazjum Prywatnego w Obornikach, drugie miejsce zajęła uczennica oddziału gimnazjalnego z SP nr 2 w Obornikach – Edyta Matuszewska , a trzecie miejsce zdobyła gimnazjalistka, Marta Staszewska ze Szkoły Podstawowej w Gościejewie.

Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Agnieszka  Muszak, Małgorzata Dobra, Joanna Michalak i Dorota Paszkiel. Od kilkunastu lat skład komisji uległ zmianie. Magdalena Krzyżaniak wypełniała swoje obowiązki, przebywała z młodzieżą gimnazjalną w RCPU.  Najbardziej jednak zabrakło Krystyny Eichler, która odeszła od nas na zawsze. Pełniła funkcję przewodniczącej od pierwszego konkursu. Będzie nam brakowało jej uśmiechu, życzliwości, energii  i profesjonalizmu. Pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Nagrody dla zwycięzców w dwóch kategoriach ufundował Ludowy Bank Spółdzielczy w Obornikach, dzięki przychylności Zarządu i Prezes Barbary Maćkowiak. Ponadto nagrody książkowe sfinansował Urząd Miejski w Obornikach (CUW). Konkurs nie mógłby się odbyć bez życzliwości Dyrektor Zespołu Szkół w Rożnowie, Doroty Stypuły oraz finansowemu wsparciu Dariusza Flajszera i upominkom ufundowanym przez stowarzyszenie LGD Kraina Trzech Rzek w Obornikach.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, którzy pomogli  w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego konkursu.

Źródło: https://www.oborniki.pl/aktualnosci/ortograficzne-potyczki-w-roznowie/