ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

NASZA MAŁA BIBLIOTEKA


Nasza Mała Biblioteka - jest to autorski projekt edukacyjny Wydawnictwa EZOP przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 5-8 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także z rodzicami. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika.
 • Majda Koren "Ugotuj mi bajkę!"

  Ugotuj mi bajkę! / Majda Koren ; ilustracje Agata Dudek ; tłumaczenie Mariusz Biedrzycki. Warszawa : Agencja Edytorska Ezop, 2017. - [30] stron : ilustracje kolorowe ; 27 cm.


  Króliczek Serduszko jest wielkim niejadkiem. Przy stole stale grymasi. Zupa zawsze jest zbyt wodnista, ziemniaki przesolone, a sałata zbyt zielona. Mama już sama nie wie, co zrobić, by jej synek zjadł obiad. Pewnego dnia Serduszko stanowczo zażądał, by ugotowała mu bajkę. Mama od razu zabrała się do pracy, a co z tego wynikło, przekonajcie się sami!

 • NASZA MAŁA BIBLIOTEKA 17 maja 2019 roku

  17 maja odbyło się kolejne spotkanie z klasą 1A ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach, w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka. Na zajęciach dzieci poznały książkę Niedokonane odkrycie Martinša Zutisa i jej głównego bohatera Karola Darwińskiego. W ćwiczeniach uczniowie projektowali okładkę czasopisma dla odkrywców, którego tematem wiodącym miał być pięcioogoniasty wężowaty ptak-syczek. Następnie wymyślali nowe nazwy kolorów i łączyli w pary cyfry z odpowiednią liczbą nóg zwierząt.
  W tym miesiącu zadaniem domowym dla uczniów 1A i ich rodziców jest przygotowanie rysunku lub kukiełki jedenastonożnej istoty - gorąco zachęcamy do realizacji zadania (czekają nagrody).

  Tekst A. Muszak, fot.J. Mazur

  Zobacz zdjęcia...

 • NASZA MAŁA BIBLIOTEKA 20 listopada 2018 roku

  20 listopada 2018 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka, prowadzonego przez pracownika Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Filii w Obornikach, Agnieszkę Muszak. Na początku zajęć dzieci obejrzały teatrzyk, który został wykonany do książki z pierwszych zajęć. Składał się on z obrazków, wykonanych przez milusińskich jako zadanie domowe. Teraz już wiemy, co może robić bohaterka "Magicznego pierścienia" z klasą I A, czyli grać w piłkę, głaskać zwierzęta, czytać wspólnie książki i przede wszystkim pływać.
  Druga część spotkania to czytanie bajki Majdy Koren pt. "Ugotuj mi bajkę!". Dzięki lekturze wszystkie dzieci wiedzą - co to znaczy być kapryśnym. Pokazał to zajączek Serduszko, główny bohater bajki. Uczniowie spróbują też wspólnie z rodzicami "ugotować bajkę", według sobie znanego przepisu.
  Tekst A. Muszak, fot.J. Mazur

  zobacz zdjęcia...

 • Peter Svetin "Magiczny pierścień"

  Magiczny pierścień / Peter Svetina, Damijan Stepančič ; tłumaczenie Marlena Gruda. Warszawa : Agencja Edytorska Ezop, 2018. - 35 stron : ilustracje ; 31 cm.

  Ludmiła Kraśnicka, słynna śpiewaczka operowa, kupuje na straganie magiczny pierścień, któremu powierza skryte życzenie. Ale, co za pech! Pierścień wyślizguje jej się z rąk, upada na ziemię i koziołkuje po ulicy. Ludmiła rzuca się w pogoń za zgubą. Do pościgu po chwili dołączają się: kataryniarz, entuzjaści opery, młoda para i kolejne osoby. Wkrótce jest ich już cała gromadka… Wszyscy biegną, by pomóc Ludmile. Czy odzyska ona pierścień i spełni swoje marzenie?
 • Przemysław Wechterowicz "Jajko czy kura?"

  Jajko czy kura? / tekst Przemysław Wechterowicz, ilustracje Marta Ludwiszewska. Warszawa : Wydawnictwo Ezop, 2016. - 29, [3] strony : ilustracje kolorowe ; 25 cm.

   

  Co było pierwsze: jajko czy kura? Oczywiście, że jajko, no przecież kura sama się nie wykluła. Zaraz. Ale skąd wzięło się jajko? Przecież ktoś je musiał znieść. Kura. Kura była pierwsza. Chwila. Kura pierwsza? Kury wylęgają się z jajek. Czyli jednak jajko. Tak. Nie. Żeby było jajko musi być kura. A żeby była kura musi być… jajko?

  Odpowiedzi szukajcie w książce. Może ją znajdziecie. Dobrej zabawy!

  Źródło: wydawca

 • NASZA MAŁA BIBLIOTEKA 31 października 2018 r.

  31 października odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka, zorganizowanego przez Wydawnictwo EZOP. Jest to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 5-8 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także z rodzicami. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę młodego czytelnika.

  czytaj dalej...