ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Jubileusz 60. lecia - powiatowy konkurs w PBP (1952-2012)


 

 

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Obornikach obchodziła w 2012 roku jubileusz 60 – lecia istnienia. Z tej okazji, a także w związku z 100. rocznicą śmierci Bolesława Prusa, w październiku ubiegłego roku ogłoszone zostały przez naszą instytucję konkursy – literacki i plastyczny - dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Komisja, która obradowała w grudniu pod przewodnictwem dyrektor Biblioteki Publicznej Pani Krystyny Eichler, przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

Konkurs literacki:

I miejsce:

Joanna Kwiatkowska – ZS im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach.

Wyróżnienia: Julia Radomska – Gimnazjum nr 1 w Obornikach; Karmen Kowalska – ZS Objezierze; Miłosz Ławniczak – ZS Objezierze; Jakub Łech – ZS Objezierze; Ziemowit Szamański – ZS Objezierze.

Konkurs plastyczny:

I miejsce:

Daria Jabłońska – ZS Objezierze;

Piotr Lisiecki – ZS Objezierze;

Karolina Malinowska – Gimnazjum nr 1.

Wyróżnienia: Piotr Wiśniewski – ZS im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach; Patryk Kroll – ZS im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach; Łukasz Dopieralski – ZS im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach; Adam Sierakowski – ZS im. gen. T. Kutrzeby w Obornikach; Zuzanna Nowak – Gimnazjum nr 1; Zuzanna Ostrowska – Gimnazjum nr 1.

Wszyscy nagrodzeni spotkali się 17 grudnia w lokalu PBP i odebrali ufundowane przez Burmistrza Obornik Pana Tomasza Szramę i Dyrekcję PBP w Poznaniu upominki. Na zdjęciach wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami podczas poczęstunku w czytelni PBP, a także odbierający gratulacje i nagrody od jury.

/01.2013/ aut. B.Ł-L ; fot. B.Busz