ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 9.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

EDUKACJA GLOBALNA


Szanowni nauczyciele - zachęcamy do korzystania z naszej wirtualnej tablicy, która zawiera inspiracje i materiały dodatkowe do pracy w temacie edukacji globalnej. Edukacja globalna jest pojęciem bardzo szerokim, które obejmuje m.in. edukację obywatelską, edukację wielokulturową i międzykulturową, edukację na rzecz zrównoważonego rozwoju (także edukację ekologiczną), edukację o prawach człowieka. Wśród tematów edukacji globalnej znajdziemy: wielokulturowość, tożsamość kulturową i różnorodność, prawa człowieka, antydyskryminację, rasizm i wykluczenie, konflikty, migracje, ubóstwo, dostęp do edukacji, rozwój zrównoważony, konsumpcję, zmiany klimatu, zanieczyszczenie środowiska, zasoby naturalne, stosunki międzynarodowe, gospodarkę światową, sprawiedliwy handel i handel międzynarodowy.
W padlecie znajdziecie Państwo wiele scenariuszy i inspiracji do nauczania.

 • Konferencja Edukacja Globalna

   

  9 grudnia 2019 roku w siedzibie Publicznej Bibliotece Pedagogicznej Filii w Obornikach odbyła się konferencja pt. Edukacja globalna, skierowana do nauczycieli z obornickich szkół i przedszkoli.

  czytaj dalej..

 • Konferencja Edukacja Globalna 9.12.2019

  Obraz może zawierać: tekst

 • Tydzień Edukacji Globalnej 2019 - Sonda uliczna

  28 listopada 2019 r. miała miejsce niesamowita akcja proekologiczna skierowana do mieszkańców naszego miasta, a patronowały jej Nadleśnictwo Oborniki, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Obornikach oraz społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej nr 2.

  czytaj dalej...

 • Tydzień Edukacji Globalnej 2019

  Zachęcamy do obejrzenia filmiku z akcji: Tydzień Edukacji Globalnej - sonda uliczna na Targowisku Miejskim w Obornikach - film.
  https://www.youtube.com/watch?v=4eB8Al5gbEk

 • Tydzień Edukacji Globalnej 2019 - Publikacja

  Edukacja globalna dla najmłodszych : pakiet edukacyjny dla szkół podstawowych i przedszkoli / [redakcja Marlena Nowaczyk, Gosia Świderek, Marta Karbowiak]. Wydanie 4. poprawione i rozszerzone - Łódź : Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła", 2016.
  Sygnatura 44915

  Pakiet edukacyjny skierowany do nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej, składający się z 14 scenariuszy zajęć wraz z kartami pracy, materiałem ilustracyjnym oraz grami dydaktycznymi uzupełniony o sporą dawkę wiedzy merytorycznej nt. współzależności globalnych i edukacji globalnej.
  Pełna wersja książki na stronie projektu eduglob.zrodla.org

 • Tydzień Edukacji Globalnej 2019 - Zajęcia

  26 listopada w Bibliotece Pedagogicznej odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 0 A, B, C i I A ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach pt. „Las tworzy klimat - ostatni dzwonek".

  czytaj dalej...

 • Seminarium Edukacja Globalna_13.11.2018r.

  13 listopada 2018 r. odbyło się seminarium dla nauczycieli pt. Edukacja Globalna. Prelegentka Agnieszka Muszak, pracownik PBP Filii w Obornikach zaprezentowała podstawowe założenia, jakie przyświecają tej części kształcenia.

  czytaj dalej...

 • Tydzień Edukacji Globalnej 2018

  19–25 listopada 2018 rozpoczyna się Tydzień Edukacji Globalnej, którego hasłem „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata!” Serdecznie polecamy uczestnictwo w działaniach, wiele propozycji znajduję się na stronie internetowej: http://teg.edu.pl/

   

 • Tydzień Edukacji Globalnej 2018_zajęcia edukacyjne

  21 listopada uczniowie klasy IVF odwiedzili BIBLIOTEKĘ PEDAGOGICZNĄ w Obornikach, gdzie mieli okazję posłuchać bajki na temat niedoboru wody na świecie. Następnie obejrzeli krótki filmik i chętnie brali udział w dyskusji.
  Opowieść była w formie teatrzyku Kamishibai czytaną przez Panią A.Muszak. Odwiedziny i wysłuchanie bajki przez uczniów było związane z trwającym od 19.11.18 do 25.11.18r. TYGODNIEM EDUKACJI GLOBALNEJ.

  Relacja: Sz.Gawęda

  więcej zdjęć...

 • Tydzień Edukacji Globalnej_2018_lekcja Niebezpieczeństwo jednej historii

  13 czerwca 2018 roku odbyła się lekcja w ramach programu „Globalnie w bibliotekach”, realizowanym przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - do którego nasza instytucja się zakwalifikowała.

  więcej...