ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

AKTUALNOŚCI

Znalezione obrazy dla zapytania facebook

WIĘCEJ AKTUALNOŚCI NA:

 

 

 

  

 

 • Konkurs

  logoDepartament Edukacji i Nauki informuje o organizowanym konkursie „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Niemczech. Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z Polski oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków. Termin przesyłania prac upływa 10 lutego 2020 r. Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas XXIV Targów Edukacyjnych, które odbędą się w dniach 6 – 8 marca 2020r. Szczegóły na stronie UMWW >>

 • Spotkanie zespołu samokształceniowego nauczycieli bibliotekarzy. Warsztaty terapii zajęciowej - 8.01.2020

  8 stycznia 2020 r. w siedzibie Biblioteki odbyły się dwa spotkania. W pierwszym wzięły udział nauczycielki bibliotekekarki uczestniczki naszego Zespołu Samokształceniowego - Sieci nauczycieli bibliotekarzy. Drugie spotkanie to warsztaty z terapii zajęciowej przeprowadzone przez pana Marcina Waligórskiego.

   

  czytaj dalej...

 • Warsztaty "Terapia zajęciowa dla nauczycieli"

   

  8 stycznia 2020 r. (środa) o godz. 10.00

  zapraszamy do Biblioteki

  na bezpłatne warsztaty z zakresu terapii zajęciowej.


  Warsztaty poprowadzi mgr Marcin Waligórski z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.

  Prosimy o zapisy i potwierdzenie przybycia tel.: 577 001 328

  e-mail: biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl

  Uczestnicy otrzymają zaświadczenia

 • EDUKACJA GLOBALNA

   

  Tydzień edukacji globalnej 2019 >>


  Zapraszamy na Padlet - wirtualną tablicę >>


  Autorką i koordynatorką przedsięwzięcia jest Agnieszka Muszak nauczyciel bibliotekarz z naszej Filii.

  czytaj dalej...

 • Warsztaty z ASTRĄ

  10 grudnia 2019 r. z inicjatywy naszej Filii odbyło się w Obornikach kolejne spotkanie z marką Astra. Tym razem warsztaty na temat: „Astra inspiruje, czyli jak pokolorować świat dziecka” poprowadziła przedstawicielka firmy ASTRA Pani Olga Dziubak.

  czytaj dalej...

 • Warsztaty plastyczne z Astrą 2019

  Znalezione obrazy dla zapytania: Astra polska

  Osoby, które nie uczestniczyły w pierwszym spotkaniu "Z Astrą" (9 października 2018 r.)

  zapraszamy na bezpłatne, dwugodzinne szkolenie.

  Na warsztatach przedstawione zostaną inspirujące prace

  z wykorzystaniem produktów marki ASTRA

  wykonane technikami plastycznymi takimi jak rysunek, malarstwo oraz modelowanie przestrzenne.

  Każdy uczestnik otrzyma certyfikat, poradnik, oraz materiały plastyczne.


  Warsztaty odbędą się 10 grudnia 2019 r.
  o godz. 16.00
  w siedzibie PBP w Obornikach ul. Mickiewicza 4

 • Wystawa "Lekturowy zawrót głowy"

  „Młodzi nie czytają” utyskują twórcy badań i statystyk. „Jak przekonać nieprzekonanych?” głowią się wydawcy, bibliotekarze i nauczyciele. Może metodą lapbooka, czyli bardzo popularnej w Stanach Zjednoczonych „książki na kolanach”.


  czytaj dalej...

 • Spotkanie zespołu samokształceniowego nauczycieli bibliotekarzy – 4.12.2019

  4.12.2019 w ramach zespołu samokształceniowego bibliotekarek odbyło się spotkanie z Państwem Olgą Krause-Matelską i Wojciechem Matelskim z Fundacji Nasze Podwórko. Nasi goście opowiedzieli nam o projekcie "Czerwone szkoły - przywracamy pamięć”, który realizują od 2018 roku. Dotyczy on wybudowanych zazwyczaj z czerwonej cegły szkół z tej części Wielkopolski, która znajdowała się w granicach zaboru pruskiego.

  czytaj dalej...

 • „Wielkopolska – moja duma” 2019

  5 grudnia 2019 roku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród trzeciej edycji konkursu „Wielkopolska – moja duma” zorganizowanego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.
  Adresowany był on do mieszkańców Wielkopolski w wieku 50+, a jego temat brzmiał: „Wielkopolska nieznana – poza turystycznymi szlakami”. Należało wykonać pracę plastyczną dowolną techniką malarską lub rysunkową.
  W tym roku z naszego powiatu wyróżnienia otrzymały Panie Maria Kasperczak z Obornik oraz Wiesława Drożdż z Kowanówka. Obu Paniom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za promowanie walorów naszej małej ojczyzny.

  zobacz zdjęcia...

 • Spotkanie w ramach sieci współpracy pedagogów i psychologów szkolnych - 27.11.2019

  Dnia 27.11.2019 r. w Bibliotece Pedagogicznej - w ramach spotkań Sieci Wsparcia Psychologów i Pedagogów szkolnych z Miasta i Gminy Oborniki, zaproszenie przyjął Pan podinspektor Arkadiusz Bukowski, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Obornikach.

  czytaj dalej...

 • DORADZTWO ZAWODOWE W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

  Tym razem gościliśmy klasę 7d ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach.

 • Sprawozdanie z konferencji "Wokół literatury dla dzieci i młodzieży"

  Dnia 9 października 2019 r. w Dom Kultury w Objezierzu odbyło się seminarium naukowe "Wokół literatury dla dzieci i młodzieży" zorganizowane przez naszą placówkę oraz Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Oborniki. Spotkanie miało na celu szeroko rozumianą promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży i było adresowane do bibliotekarzy, nauczycieli: bibliotekarzy, przedszkola, nauczania początkowego, języka polskiego oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.

  czytaj dalej...

 • Wokół literatury dla dzieci i młodzieży

  Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Obornikach organizuje w dniu 9 października 2019 w Objezierzu wraz z Biblioteką Miasta i Gminy Oborniki seminarium naukowe Wokół literatury dla dzieci i młodzieży, które ma na celu szeroko rozumianą promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Spotkanie jest adresowane do bibliotekarzy, nauczycieli: bibliotekarzy, przedszkola, nauczania początkowego, języka polskiego oraz wszystkich zainteresowanych tematyką spotkania.

  Zapraszamy wszystkich chętnych.

  Wystawiamy poświadczenie uczestnictwa.

  Zapis: adres e-mail biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl lub za pomocą formularza zapisu: Formularz zapisu


 • Wystawa prac pani Marii Kasperczak

  Jeśli ktokolwiek chce mnie zrozumieć, powinien uważnie patrzeć na moje obrazy mówił Gustav Klimt. Na taką uważność zasługują prace pani Marii Kasperczak, której obrazy można oglądać w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu Filii w Obornikach. "Co Maria zmalowała"? Przede wszystkim obrazy o tematyce kwiatowej oraz obornickie pejzaże. Łatwo dostrzec różnorodność formy. Subtelności pasteli towarzyszy delikatność akwareli i rysunku wykonanego ołówkiem. Artystce-amatorce nieobca jest również technika decoupage'u oraz malowanie węglem i tuszem.
  Serdecznie zapraszamy do podziwiania piękna natury i obornickiego krajobrazu utrwalonego na płótnie przez panią Marię Kasperczak.

  (JP; 17.09.2019)

 • NC w Objezierzu

  6 września 2019 r. o godzinie 11.00 uczniowie Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza w Objezierzu w Domu Kultury wysłuchali noweli "Sachem" Henryka Sienkiewicza.
  Drugim elementem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez naszą Filię. W konkursie wzięło udział 69 osób. Nagrody - 3 zestawy albumów i książek przygotowała Biblioteka Miasta i Gminy Oborniki. Laureaci o wygranej zostaną powiadomieni e-mailowo.

  Zapraszamy do zobaczenia relacji fotograficznej

 • Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

  Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie będziemy czytać w całej Polsce wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku będzie to zbiór zatytułowany Nowele polskie.


  W Objezierskim Domu Kultury

  zapraszamy

  do czytania Sachem – Henryka Sienkiewicza

  spotkanie odbedzie się 6 września 2019 r.

  początek o godz. 11.00.

 • Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

  Znalezione obrazy dla zapytania narodowe czytanie 2019Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji

  Narodowego Czytania

  Albumy do rozlosowania między uczestnikami, którzy poprawnie odpowiedzą na pytania oraz podadzą swoje imię i nazwisko, e-mail lub telefon.

   

  Na odpowiedzi czekamy do 6.09.2019 do godz. 10.00

   

  Losowanie nagród odbędzie się w Domu Kultury w Objezierzu. Zwycięzców poinformujemy o wygranej.

   

  Skorzystaj z formularza i weź udział w konkursie !

 • IBUK LIBRA - nowe tytuły

   


  Uprzejmie informujemy, że od 1 października br. udostępniamy tak jak w poprzednich latach dostęp do Ibuk Libry - największej w Polsce czytelni on-line podręczników akademickich i  książek naukowych w języku polskim.

  Prezentujemy poniżej listę tytułów (1685 publikacji) dostępnych pełnotekstowo w bibliotece, a także z każdego dowolnego miejsca po zalogowaniu się posiadanym kodem (stare kody nie straciły ważności) lub zapraszamy do biblioteki po odbiór nowych kodów. Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona.

  Książki dostępne w wersji pełnotekstowej w naszym katalogu są oznaczone E-book

   

   

 • KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA

  2 czerwca 2019 r. serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na Żwirki już od godziny 14:00, będzie tam wspaniała strefa zabaw, stoiska ze smakołykami, występy, kreatywne animacje i mnóstwo dobrej zabawy.

  Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Obornikach będzie tam również - zapraszamy na nasze stoisko!

 • Podsumowanie stażu w procedurze awansu zawodowego

  7 maja 2019 r. odbyło się seminarium dla nauczycieli, które poprowadziła Pani Wioletta Stępczyńska - pracownik PBP w Poznaniu, ekspert do spraw awansu zawodowego nauczycieli.
  Serdecznie dziękujemy prelegentce za przekazanie cennej wiedzy.
  Materiały z seminarium dostępne są na stronie PBP w Poznaniu - w zakładce Awans zawodowy

 • Seminarium - podsumowanie stażu w procedurze awansu zawodowego

   

  Zapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli ubiegających się o kolejny stopień awansu zawodowego na spotkanie. Informacje na ten temat przedstawi i napytania odpowie Pani Wioletta Stępczyńska nauczyciel dyplomowany,pracownik PBP w Poznaniu, ekspert do spraw awansu zawodowego nauczycieli.

   

   

   

  Spotkanie odbędzie się 7 maja (wtorek) o godz. 15.00

  w siedzibie PBP w Obornikach ul. Mickiewicza 4

 • Seminarium: Wychowanie dzieci z zaburzeniami więzi

  W dniu 26 kwietnia 2019 r. gościliśmy Panią Annę Szurpicką z Towarzystwa Przywracania Rodziny, która przeprowadziła zajęcia pt. “Wychowanie dzieci z zaburzeniami więzi”. Jest to drugie spotkanie z tą problematyką. Pierwsze dotyczyło wiedzy na temat RAD – Reaktywne Zanurzenia Więzi. Przyczyną tego zjawiska jest niezaspokojona potrzeba miłości i przynależności, brak poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, silny lęk, itd. W dzisiejszym spotkaniu prowadząca nawiązując do wiedzy teoretycznej zaprezentowała kilka rozwiązań praktycznych wynikających z wieloletniej praktyki w opiece nad dziećmi.

  Serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć.

 • 10. rocznica śmierci “matki dzieci Holocaustu” Ireny Sendlerowej

  12 maja przypada 10. rocznica śmierci “matki dzieci Holocaustu” Ireny Sendlerowej.
  Serdecznie polecamy Państwu książki:
  Sendlerowa : w ukryciu / Anna Bikont. Wołowiec : Wydawnictwo Czarne, 2017. Sygnatura 45297
  Życie w słoiku : ocalenie Ireny Sendler : jak nastolatki z Kansas odkryły i uratowały od zapomnienia polską bohaterkę Holokaustu / Jack Mayer. Warszawa : Andrzej Findeisen, 2013. Sygnatura 45298
  Polecamy także artykuł:
  http://poznan.wyborcza.pl/…/7,36001,23312990,poznanska-nagr…

 • Teatrzyk Kamishibai w Przedszkolu

  Dzieci z Przedszkola Akademia Wiedzy i Zabawy z grup Bees🐝 oraz Frogs🐸w miesiącu marcu omawiają tematykę teatru.

  Aby urozmaicić dzieciom zajęcia zaproszono w dniu 5 marca 2019 r. do przedszkola Panią Agnieszkę Muszak, która jest pracownikiem naszej placówki. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest teatrzyk kamishibai oraz wysłuchały bajek o Groszkach oraz Kemushi.

  Zobacz zdjęcia...

 • Światowy Dzień Zespołu Downa

  21 marca - Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.
  Z naszych zbiorów polecamy kolekcję tematyczną dostępną pod adresem. https://tiny.pl/tt5v5

 • Zajęcia edukacyjne - W dawnej szkole

  20 marca 2019 r. filię Biblioteki Pedagogicznej odwiedzili uczniowie z klas IA i ID ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w naszej placówce. Dzieci dowiedziały się jak można wypożyczać książki, co to jest katalog, gdzie znajduje się czytelnia. I właśnie w czytelni odbyła się najważniejsza część spotkania, podczas której uczniowie mogli zobaczyć, jak uczono się dawniej, w czasach chociażby ich dziadków. Na koniec każde z nich mogło napisać swoje imię na maszynie do pisania, co okazało się wielką atrakcją.
  Serdecznie dziękujemy za wizytę!

 • Dzień Bezpiecznego Internetu

  LEKCJA Z KLASĄ III B Z SP NR 2
  O zagrożeniach w internecie - w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu - rozmawiali dzisiaj uczniowie klasy III B z bibliotekarzem Bartoszem Nowickim. Dzieci obejrzały film edukacyjny "Owce w sieci", wykonały także prace plastyczne dotyczące netkiety.

  Zobacz zdjęcia...

 • Seminarium "Zaburzenia więzi w rodzinie"

  15 lutego 2019 r. odbyło się kolejne zebranie sieci psychologów i pedagogów szkolnych. Spotkanie poprowadziła Prezes Towarzystwa Przywracania Rodziny Pani Anna Szurpicka. Poruszony temat dotyczył przyczyn i skutków zaburzeń więzi w rodzinie.
  Natomiast o działalności Ośrodka Wspomagania Dziecka i Rodziny "Światełko", które wcześniej prowadziła Pani Anna przeczytać można w artykule:
  Ośrodek Wspomagania Dziecka i Rodziny "Światełko" / Anna Szurpicka // Problemy Opiekuńczo-Wychowawcze. 2011, nr 1, s.55-56.
  Polecamy również kolekcję tematyczną: Zaburzenia więzi w rodzinie
  https://tiny.pl/tgq6m
  Zachęcamy do lektury!

 • Ferie z biblioteką 2019 >>

  17, 18 i 21 stycznia 2019 r bibliotekarki z naszej filii przygotowały spotkania pt: "Ferie z biblioteką"

 • Licznik odwiedzin