ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

20 października 2015 r. "Jak zachęcić do czytania"


20 października 2015 r. odbyła się konferencja skierowana do nauczycieli bibliotekarzy i nauczycieli polonistów: Jak zachęcać do czytania.

Problem z perspektywy nauczyciela, bibliotekarza i rodzica przedstawiła Pani prof. Beata Gromadzka. W swym wykładzie odniosła się do podstawy programowej dotyczącej czytania. Porównała ją z innymi krajami europejskimi. Wykazała, że atrakcyjność czytania przez dzieci i młodzież musi być powiązana z przyjemnością. Pani Profesor podała kilka praktycznych przykładów organizacji procesu dydaktycznego, skłaniających uczniów do sięgnięcia po książkę.

Następnie odbyła się promocja książki autorstwa prof. Antoniego Smuszkiewicza pt. Literatura dla dzieci. Podręcznik dla studentów kierunków pedagogicznych. Prelegent w swoim wystąpieniu zachęcał nie tylko do zwrócenia uwagi na rolę literatury w procesie dydaktycznym lecz również potrzebę uwrażliwienia najmłodszych na jej piękno.

W ostatniej części zapoznano uczestników spotkania z ofertą wspomagania nauczycieli bibliotekarzy przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Poznaniu.