ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

12 października 2012 r. "Mobilna edukacja w XXI wieku"


12 października w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu odbyła się konferencja Mobilna edukacja w XXI wieku. Jej organizatorem była Biblioteka wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, a także Sekcja Bibliotek Pedagogicznych i Szkolnych, serwis Elektroniczna Biblioteka Pedagogiczna Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i czasopismo EduFakty - Uczę Nowocześnie. Konferencja odbyła się w ramach projektu realizowanego w 2012 roku w bibliotekach pedagogicznych. Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad 80 nauczycieli bibliotekarzy bibliotek pedagogicznych i szkolnych, nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych, nauczycieli różnych przedmiotów z miasta Poznania i województwa wielkopolskiego. Zaproszenie na konferencję przyjęli także przedstawiciele organów prowadzących i nadzorujących placówki oświatowe. Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentowała Pani Joanna Ganowicz Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowkiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Pani Elżbieta Walkowiak Wielkopolski Kurator Oświaty.
Wykłady wygłosił i prezentacje przedstawił Janusz Wierzbicki – trener, konsultant i wykładowca, wieloletni współpracownik Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, realizator projektów edukacyjnych dla szkół, bibliotek i instytucji związanych z edukacją.
Uczestnicy konferencji z zaciekawieniem wysłuchali wystąpień na temat roli technologii mobilnej w edukacji, organizacji i redagowania treści w witrynach internetowych szkół i bibliotek. Dowiedzieli się, z jakimi zmianami technologicznymi w edukacji zmierzymy się w najbliższym czasie i jak się do nich przygotować, jak efektywnie wykorzystywać urządzenia mobilne w szkole i w bibliotece. Zobaczyli praktyczne zastosowanie technologii i urządzeń oferowanych przez partnerów projektu (wizualizery, tablety, aparaty fotograficzne, usługi w chmurze), a także przekonali się jak zabójczo skuteczne mogą być właściwie zredagowane treści prezentowane na domowych stronach WWW. Atrakcją konferencji okazała się rozmowa on-line z Jolantą Gałecką, przebywającą  na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie na temat grywalizacji w edukacji.

 

 

 

za:  http://pbp.poznan.pl/