ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

100 lat NIEPODLEGŁOŚCI


 • Księga Pamiątkowa z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

  Pismo Marszałka Województwa Wielkopolskiego do Dyrektorów wielkopolskich szkół z zaproszeniem do złożenia okolicznościowych wpisów

 • Powstanie Wielkopolskie: materiały metodyczne dla nauczycieli

  Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu proponuje książkę podsumowującą pierwszą edycję konkursu Warto wiedzieć, warto zobaczyć, który w 2017 roku został przeprowadzony pod hasłem Powstanie Wielkopolskie w mojej okolicy.

  Publikacja zawiera pokonkursowy zbiór dobrych praktyk dydaktycznych: scenariuszy zajęć, gier miejskich i projektów edukacyjnych propagujących wiedzę na temat Powstania Wielkopolskiego.

 • Przekazanie książek

  11 grudnia 2018 r. odwiedził naszą placówkę Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. A. Małeckiego, Pan Mateusz Klepka, aby przekazać najnowszą pozycję książkową wydaną przez tą instytucję pt. "Powiatowe Miasto Oborniki 1925". W ramach rewanżu otrzymał z rąk Kierownika naszej placówki, Beaty Łukasiewicz-Lorent - wydawnictwo Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu: "Powstanie Wielkopolskie: materiały metodyczne dla nauczycieli".
  Serdecznie dziękujemy za otrzymane egzemplarze!

 • Wystawa - Powstawnie Wielkopolskie

  Mając na uwadze wkład pokoleń Wielkopolan w walkę o niepodległość Rzeczypospolitej, a potem jej odbudowę oraz istotny wpływ zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 na kształt granic odrodzonego Państwa Polskiego, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2018 Rokiem Pamięci Powstania Wielkopolskiego. (Kronika Sejmowa 2018, nr 67, s.19)
  Aby uczcić rocznicę wybuchu Powstania przygotowaliśmy wystawę literatury oraz kolekcje tematyczne:
  Powstanie Wielkopolskie https://tiny.pl/tq96h
  Powstanie Wielkopolskie na Ziemi Obornickiej https://tiny.pl/tq96x

 • Wystawa plakatów

  Od 10 grudnia 2018 r. prezentujemy w naszej placówce wystawę plakatów z międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. „100 – lecie Odzyskania Niepodległości”. Oficjalny plakat obornickich obchodów stworzyła Natalia Hejwosz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Chrustowie.

 • Niepodległa w Obornikach

  9 listopada 2018 r. zapraszamy na wykłady pt. "A jednak Polska"


  Pierwszy wykład odbędzie się o godz. 11.00 i udział w nim wezmą wszyscy uczniowie LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Obornikach oraz młodzież z szkół podstawowych MiG Oborniki


  Na drugi wykład zapraszamy o godz. 17.00

 • Niepodległa w Obornikach

  Biblioteka Pedagogiczna w Obornikach zaprosiła do wygłoszenia wykładów dr. hab. Piotra Okulewicza prof. Wydziału Historycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wykłady odbyły się przy współpracy Obornickiego Ośrodka Kultury i nawiązywały do obchodów z okazji 100-lecia niepodległości – NIEPODLEGŁA W OBORNIKACH. Cykl nosił tytuł „A jednak Polska”.

 • 100 na 100.

  Wśród licznych wydawnictw poświęconych odzyskaniu niepodlegości znalazła się ciekawa pozycja, a mianowicie antologia komiksów tematycznie związanych z tym wydarzeniem. Zapraszamy do zapoznania się z wydawnictwem.
  Sygnatura 45523