ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

10 marca 2016 r. "Baśniowa droga do książki"


10 marca 2016 r. w Salonie Mickiewicza Collegium Maius odbyła się konferencja Baśniowa droga do książki zorganizowana przez naszą Bibliotekę oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
W pierwszej części uczestnicy poznali tajniki teatru kamishibai - coraz bardziej popularnego narzędzia służącego promowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci oraz wysłuchali wystąpienia prof. UAM Jerzego Kaniewskiego, który zaprezentował efekty projektu "Laboratorium teatralne" realizowanego w poznańskich i podpoznańskich gimnazjach.
W części drugiej dr Michał Zając opowiadał o czytelniku opornym w bibliotece szkolnej. Wskazał na przyczyny "oporności" i podał przykłady działań, które mogą wykorzystać bibliotekarze, by zachęcić dzieci i młodzież do czytania i korzystania z biblioteki. Następnie dr Kornelia Ćwiklak podczas wykładu "Kultura w lustrze baśni" mówiła o narastającym zainteresowaniu baśnią wśród twórców literatury, teatru i filmu, o jej uniwersalnym języku i nieprzemijających wartościach przekazu, które wpływają na stałą obecność baśni w kulturze masowej.
W drugim wystąpieniu dr Michał Zając zaprezentował wybrane aplikacje książkowe dla dzieci, wskazał ich walory edukacyjne oraz związki z grami komputerowymi. Konferencję zakończyła Pani Magdalena Ofierska-Majeran z placówki filialnej naszej Biblioteki w Swarzędzu, przedstawiając swoje dwuletnie doświadczenie z wykorzystania teatrzyku kamishibai w pracy z małymi dziećmi.

(Źródło: w.bibliotece.pl)