ul. Mickiewicza 4
64-600 Oborniki;
tel.: 577 001 328

biblioteka@oborniki.pbp.poznan.pl
http://oborniki.pbp.poznan.pl

Biblioteka czynna:
Poniedziałek - piątek 10.00-17.00
W 1 i 3 sobotę miesiąca 9.00-15.00

Zawody, czyli kim możesz zostać – czytamy przedszkolakom


Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Filia w Obornikach otrzymała w ramach wspólnych działań na rzecz upowszechniania książek o tematyce zawodowej wśród najmłodszych czytelników książki Agnieszki Nożyńskiej pt. „Zawody, czyli kim możesz zostać”. Za naszym pośrednictwem trafią one do wszystkich Przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Szkołach Podstawowych w Mieście i Gminie Oborniki oraz pozostałych gmin Powiatu Obornickigo.

Zgodnie z zamysłem ofiarodawcy książka przekazywana jest na zajęciach pt „Piotruś zawodowiec”. Dzieci odpowiadają na zagadki dotyczace zawodów, słuchają fragmentów książki przybliżających wiedzę na temat pracy i uczestniczą w zaproponowanych zabawach. Po zakończonych zajęciach biblioteka szkolna lub przedszkole otrzymują do wykorzystywania na zajęciach swój egzemparz książki.

W imieniu obdarowanych instytucji: Szkół i Przedszkoli dziękujemy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu za ciekawą i potrzebną inicjatywę.

 • Zawody, czyli kim możesz zostać – Przedszkole nr 5 "Kolorowe Nutki"

  21. grudnia grupa Maluchów spotkała się z kierownikiem Publicznej Biblioteki Pedagogicznej, panią Beatą Łukasiewicz-Lorent. Pani Beata odwiedziła przedszkolaków, by opowiedzieć im o różnych zawodach, które mogą wykonywać dorośli, a więc i oni w przyszłości. W przeprowadzieniu tej pogadanki pomogła książka "Zawody, czyli kim możeswz zostać", w której niektóre profesje zostały opisane w zabawny i przystępny dla dzieci sposób. Książkę tę pani Beata zostawiła Maluchom, żeby mogły z niej poznawać kolejne zawody. Pani Beacie bardzo dziękujemy za wizytę i za wzbogacenie naszej grupowej biblioteczki.

  Źródło: http://kolorowenutki.szkolnastrona.pl/

  Zdjęcia w galerii...

 • Zawody, czyli kim możesz zostać - Przedszkole Ekoraj

  27 listopada 2018 roku odbyły się kolejne zajęcia dotyczące zawodów, czyli kim możesz zostać z wykorzystaniem książki Agnieszki Nożyńskiej pt. „Zawody, czyli kim możesz zostać”, pozyskanej dzięki Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. Po zakończonych zajęciach przedszkole oczywiście otrzymało swój egzemparz książki.

  https://www.facebook.com/PrzedszkoleEkoraj

 • Zawody, czyli kim możesz zostać - Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach

  W środę 28 listopada 2018 r. grupę 0 "A" odwiedziła Pani Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach, aby zaprezentować dzieciom książkę A. Nożyńskiej pt. "Zawody, czyli kim chcesz zostać". Książka w zabawny i ciekawy sposób przybliżyła najmłodszym z czym wiąże się praca w różnych profesjach. Dzięki współpracy z  Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu wraz z Departamentem Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego nasz gość uroczyście przekazał książkę do biblioteki szkolnej. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie ciekawych zajęć i wzbogacenie księgozbioru naszej biblioteki.

  http://www.sp2.oborniki.pl/index.php/ksiazka-dla-biblioteki

 • Zawody, czyli kim możesz zostać - Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach

  Spotkanie Zerówek z panią Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach - Beatą Łukasiewicz - Lorent w ramach projektu dotyczącego rozmów z dziećmi o zawodach, czyli Kim możesz być, gdy dorośniesz?

  Bardzo dziękujemy za przemiłą wizytę i rozmowę z dziećmi o zawodach. Dzieci wspaniale odpowiadały na pytania dotyczącego tego  Jaki zawód wykonują Rodzice!

  pobrano z strony: http://sp3.oborniki.pl/

  22.11.2018 /tekst i zdjęcia: AW/

 • Zawody, czyli kim możesz zostać – Zaczarowane Przedszkole

  30 listopada 2018 r.  w grupie Sów Zaczarowanego Przedszkola gościem była Pani z Biblioteki Pedagogicznej - Sowy rozmawiały o zawodach, które wykonują ludzie wokół nas. Dzieliły się też z grupą informacjami o tym co robią w swojej pracy ich rodzice. Dziękujemy! :) Sowy

  https://www.facebook.com/ZaczarowenePrzedszkole

 • Piotruś zawodowiec” – czytamy przedszkolakom

  17 października 2018 roku Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu (CWRKDiZ w Poznaniu), jednostka Samorządu Województwa Wielkopolskiego uroczyście przekazała Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu blisko 500 książek autorstwa Agnieszki Nożyńskiej pt.: „Zawody, czyli kim możesz zostać”.

  więcej...